חופשה במהירות גבוהה?! עו"ד ערן יעקובוביץ נותן לנו כמה טיפים ומזהיר.

רגע היסטורי של פריצת דרך לשלום במזרח התיכון. הסכם שלום בין ישראל לאיחוד האמירויות 2020.
קיבלנו עשרות פניות מרגשות מלקוחותינו באשר לאפשרות לקיום מסעות בעיר המדהימה בעולם דובאי.

בשנת 2016 הגשנו לפורשה בגרמניה מתווה לקיום מסעות בדובאי לקהל אמריקאי ובעלי דרכון זר המאפשר כניסה לאיחוד האמירויות. בקשתנו נתקלה בכמה סיבות פחות מעודדות ובקשיים בירוקרטיים.

מספר דגשים לנהיגה באבו דאבי (עו"ד ערן יעקובוביץ'):

נהיגה תחת השפעת חומרים ואלכוהול: אומנם לא ניתן להשיג אלכוהול בכל מרכול, אך במאמץ מסוים זה בהחלט אפשרי. אלא שההחלטה לנהוג תחת השפעת אלכוהול עלולה להתברר כטעות גסה: מעבר להעלאת הסבירות לתאונה – היה ותתפסו, ראשית כל – תשלמו קנס בגובה של 18,500 שקלים. אם הרשויות יתעקשו גם תזומנו למשפט. היה ונפלתם על שופט ביום רע – ייתכן בהחלט שתמצאו את עצמכם בכלא.

אין כיסוי לנזקי גוף: מרבית הפוליסות אינן נותנות מענה ביטוחי לנזקי גוף שנגרמים ליושבי הרכב או לנהג. לפיכך, ניתן לרכוש תמורת תשלום נוסף ביטוח תאונות אישיות (PAI) בתחנת ההשכרה. לחלופין, ביטוח הנסיעות לחו"ל שנותן מענה למקרה של פגיעה פיזית כתוצאה מתאונת דרכים וניתן להגדיל את סכום הכיסוי תמורת תשלום נוסף.

נהיגה במהירות מופרזת: עונש על נהיגה במהירות גבוהה ב-80 קמ"ש מהמותר עומד על 3,000 דירהאם (כ-2,835 שקלים), והחרמת הרכב למשך 60 יום. היות ומדובר על רכב שכור, היה והמשטרה תחליט להחרימו – תעשו את החשבון לבד. למתעצלים: בהנחה כי מדובר על רכב 'עממי' שעלות השכרתו ליום עומדת על 400 שקלים, מדובר על לא פחות מ-24 אלף שקלים.

גם אם הוא מנדנד – תגידו לא: עלות ההשכרה מחושבת גם בהתאם למספר הנהגים המורשים לנהוג ברכב, כאשר הפער יכול להגיע גם למאות שקלים ליום, כתלות בגיל הנהג הצעיר. פוליסה שמוגבלת לנהג יחיד יכולה להתברר כטעות כאשר מדובר על טיול שמשלב נהיגה למשך שעות ארוכות. היה ובחרתם לחסוך – אסור בתכלית האיסור לאפשר לנהג שלא מורשה לנהוג. עו"ד יעקובוביץ מדגיש: "תאונה בנסיבות כאלו, משמעה – אי מתן כיסוי ביטוחי או במילים אחרות, אתם בבעיה חמורה".

נזקים קודמים: הקפידו שנציג חברת ההשכרה יאשר בכתב שהרכב הוחזר ללא נזק. אם אין נציג בשטח ואתם ממהרים לטיסה שלכם, צלמו את הרכב מכל הצדדים, כולל סימן שמעיד על כך שהתמונות צולמו בתאריך המדובר ובשטח חברת ההשכרה. כמו כן, במידה וארע נזק לרכב, יש לדווח על המקרה בתחנת המשטרה הקרובה שכן פוליסות רבות מתנות את הפעלת סעיף ביטול ההשתתפות העצמית בהמצאת אישור משטרה של התחנה המקומית הרלוונטית.

לסיכום: הנהיגה בעיר דובאי דורשת אחריות רבה ושמירה קפדנית על הנהלים. הנהיגה ברובה תהיה עירונית לצד נוף מגדלים ומבנים מרשימים. מצפון לדרום תוכלו ליהנות מ- 100 ק"מ בלבד וממזג אוויר שנע בין 29 מעלות בלילה ועד 48 מעלות ביום. מומלץ ליהנות ממגוון אטרקציות ומונומנטים בעיר. תיהנו ותגשימו.