פורשה טרוולס מציעה חווית נהיגה בלעדית לאורך מסלולי הנהיגה המרתקים באירופה ולצד נופים קסומים שיעטפו את השיירה של פורשה. פאר היצירה הגרמנית מתבקשת להיות מונעת בדרכים המלהיבות בעולם. הנה לכם טעימה מהכבישים המיוחדים באירופה בהם עוברים מסעות פורשה:

Pordoi Pass הוא מעבר הרים ברכס הדולומיטים המשתרע בגובה ממוצע של כ-2,240 מטרים. מעבר פורדוי הוא מהגבוהים ברכס הדולומיטים והינו חלק ממסלול סובב סלה (Sella) המהווה אטרקציה תיירותית בהרי הדולומיטים. האזור משופע במסלולי טיול מסומנים לתיירות לחודשי הקיץ ומסלולי סקי לחודשי החורף. הודות לרכבל החדיש והמודרני ניתן להגיע לפסגת פורדוי (2,950 מטר) תוך מספר דקות בלבד. מלמעלה תוכלו להנות מנוף מדהים של 360 מעלות של כל רכס האלפים ועד כמה שהעין יכולה לראות.

Stelvio Pass הוא כביש מאתגר, מרהיב עין, הגבוה ביותר באיטליה והוא ממוקם בהרי האלפים בסמוך לגבול עם שוויץ. הכביש הדרמטי המתפתל כמו נחש על צלע ההר, התפרסם עוד יותר על ידי תוכנית הטלוויזיה הפופולרית Top Gear בה הוכרז כאחד מכבישי הנהיגה הטובים בעולם. הנוף של העמק למטה מרהיב והדרך היא חוויה בפני עצמה. המעבר האלפיני הוא יצירת מופת של הנדסת כבישים באורך של כ-23 ק"מ, 48 פניות ובגובה של כ-2,800 מטר מעל פני הים הוא גם בין הכבישים הגבוהים ביותר בעולם. לאורך הכביש פועלים בתי מלון, מסעדות וחנויות.

Susten Pass הוא מעבר הרים גבוה באלפים השוויצריים למרגלות הר Gotthard באורך של כ-46 קילומטרים. הכביש המרהיב מבחינה ארכיטקטונית מציע הזדמנויות צילום אינסופיות ובנוי מ-26 גשרים ומנהרות שנחצבו לתוך הרי האלפים. מנהרה אחת באורך 300 מטר חוצה את המעבר ב-2,224 מטר. הכביש משרת בעיקר לצורכי תיירות ופופולרי במיוחד עבור תצפית של הקרחון בצד הדרומי. זהו אחד המעברים המרגשים ביותר ונהיגה בו מבהירה היטב מדוע האלפים השוויצרים הם גן עדן לחובבי נהיגה מכל העולם. המעבר מהווה את אחד מרגעי השיא במסעות פורשה באירופה.

Grossglockner הוא כביש אלפיני באורך של 48 ק"מ ו-36 פניות המוביל עמוק לתוך מרכז הפארק הלאומי הגדול ביותר של אוסטריה המשתרע על פני המחוזות של זלצבורג, טירול וקרינתיה. פסגות בגובה 3,000 מטר מופיעות תוך כדי הנסיעה, אך הפסגה הגבוהה מכולן היא של הגרוסגלוקנר – הר מרשים המתנשא לגובה של 3,798 מטר. מבקרים מכל רחבי העולם מגיעים להנות מהנופים ומאחת האטרקציות המרכזיות של חבל קרינתיה באוסטריה. לאורך המסלול פזורות כ-12 נקודות תצפית מרהיבות ובנקודה הסופית ניתן לחזות בתצפית נפלאה על הר הגרוסגלוקנר ועל קרחון העד הארוך ביותר באלפים.

Klausen Pass הוא אחד ממעברי האלפים היפים והבתוליים בשוויץ. הסיבה העיקרית לתנועה הדלילה יחסית היא שישנו כביש מהיר מקביל אליו ומשתמשי הדרך שלא באים במיוחד להנות מהדרך המהממת הזו, יבחרו בכביש המהיר וכך משאירים את מעבר קלאוזן פנוי למקומיים ולנהגים נלהבים בלבד. הכביש כולל לא פחות מ-136 סיבובים מהירים ורווי אדרנלין והוא לא רק מפותל, הוא כולל גם שינויי גובה רציניים כך שבין תחילתו לסופו יש הבדל של לא פחות מ-1,237 מטרים לגובה, מה שבוודאי מוסיף לנוף סביבו ולדרמטיות שלו. הדרך שופעת במפלים יפים ובעמק יש מפל מרשים עם מים שנופלים כמה מאות מטרים אל התהום הירוקה. הנהיגה כאן עם גג נפתח היא באמת חוויה וכמעט אף מעבר אלפיני אחר לא מציע נוף כזה.

Furka Pass הוא מעבר הרים מפורסם באלפים השוויצריים בגובה 2,431 מטרים מעל פני הים ואחד הכבישים הסלולים הגבוהים ביותר בהרי האלפים. זו אחת הדרכים האייקוניות, המרגשות והמהנות לנהיגה בעולם. המעבר ידוע כאתר של סצנת מרדף מכוניות בלתי נשכחת בסרט של ג'יימס בונד – גולדפינגר. כ-35 ק"מ של נסיעה לאורך המעבר מתחילים עם כמה סיבובים הדוקים המספקים נופים מרהיבים של האזור ולאחר מכן הדרך נעשית תלולה יותר לכיוון הפסגה. באחד העיקולים, נמצא מלון Belvedere האייקוני ונקודת תצפית לעבר קרחון מרשים. זהו הקרחון הנגיש ביותר בשוויץ – רק כמה עשרות מטרים מהחניה לקצהו הדרומי. מעבר פורקה הוא עוד מעבר מדהים ברמת 5 כוכבים במרכז האלפים השוויצריים המסתיים בעיירה האלפינית הקסומה אנדרמט.

Grimsel Pass הוא מעבר הרים בגובה 2,164 מטר מעל פני הים ברכס האלפים הברניים בשוויץ. מפסגתו נשקף נוף מרהיב של מעבר פורקה המפורסם. ביום בהיר תוכלו להשקיף גם על פסגות האלפים האדירות של מחוז Valais הממוקם בדרום-מערב שוויץ ועל קרחון יפייפה מדרום. הנוף בצידו הצפוני של המעבר כולל מספר אגמים מלאכותיים שנוצרו על ידי סכרים שנבנו לצורך הפקת חשמל. עוד תוכלו לראות מצידו המערבי של הכביש פסגות גבוהות של מעל 4,000 מטרים וקרחונים רבים. מצידו המזרחי של הכביש תוכלו לראות מפלים הנופלים מגובה של כ-50 מטרים אל נהר הזורם בעמק וגם בצד המזרחי ההרים מכוסים קרחונים. המעבר פתוח בחודשי הקיץ ונסגר בחורף.

Col de Turini הוא מעבר הרים בהרי האלפים בדרום צרפת. מתי בפעם האחרונה נהגתם על מסלול ראלי אמיתי ופעיל? קול דה טוריני הוא מסלול באורך 32 ק"מ מאליפות העולם בראלי מונטה קרלו! הכביש משלב 34 פניות מאתגרות הכוללות שינויי גובה חדים יחד עם קטעים ישרים שבהם מכוניות המרוץ מגיעות למהירות של מעל 180 קמ"ש. זהו אחד מהכבישים המרגשים והמאתגרים ביותר. קול דה טוריני נבחר גם הוא להיכנס לרשימת הכבישים האקסקלוסיבית של תכנית הטלוויזיה הפופולרית Top Gear המציינת את כבישי הנהיגה הטובים בעולם.

COL DE TURINI

האוטובאן היא מערכת כבישים מהירים מהמפורסמים בעולם הודות לעובדה שניתן לנסוע בהם ללא הגבלת מהירות. הכבישים פרושים בכל רחבי גרמניה באורך כולל של יותר מ-13 אלף ק"מ והם פרויקט הכבישים המהירים הראשון בעולם. הכבישים מעוצבים, בנויים ומתוחזקים לנהיגה במהירות גבוהה וברוב המקטעים יש שניים, שלושה או אפילו ארבעה נתיבים לכל כיוון.